Jste zde: Zpěvníček u nás > Skladiště > Návštěvnost

Návštěvnost

Schovávám si staré grafy návštěvnosti tohoto webu. Je to taková milá zbytečnost, která návštěvníky vůbec nemusí zajímat. Ale je to pro mé potěšení. Hodně návštěv je taková nehmotná odměna za mé snažení. Snad tenhleten Zpěvníček nedělám úplně zbytečně, snad to není jen marné snažení. Když se kouknu do let minulých, ohřeju se dávnou „slávou“ nebo si připomenu dobu útlumu. Je tam všechno, kus života. Skoro jako deník. Jako kardiograf mého života s písničkami - je to dobrý, ještě mi srdce tluče, ještě si občas zazpívám.
Tento web byl původně zaregistrován 20.12.2005 12:45:26 a pak několikrát přesunut a změněn. Historie je zde zachycena sestupně (nejnovější nahoře).

Rok 2019

A máme tu nový rok. Copak nám asi přinese? Naučila jsem se lépe pracovat s databází Access, takže práce s písničkami bude pro mě systémovější, přehlednější. V plánu je otevření přístupu pro nové členy.

Rok 2018

V tomto roce jsem uzamkla Zpěvníček pro cizí lidi. Uvnitř je věrných sto členů, kteří mi včas odpěvěděli na výzvu. Ostatní si musí počkat, až bude zase více obsahu, otevřu placenou možnost přihlášení. Rozhodla jsem se Zpěvníčku věnovat intenzívně a předělat všechno zgruntu. Bylo obtížné proklikávat neopravené stránky, hledat nefunkční odkazy. Než pracně opravovat staré, všechno jsem smazala a dávala nové, správné a krásné. Mimo to proběhla i migrace k novému hostingu. Active24 se pro mě stal drahým (protože jsem zrušila všechny ostatní weby a výhodný multihosting ztratil smysl) a já použila hosting původního výrobce šablony MioWeb, pro který je optimalizovaný.
Trochu ťafkou byl v prosinci přechod na zcela novou verzi Miowebu, kde se zcela změnily možnosti ovládání (např. ztráta korekce textu pomocí html nebo vložení přehrávače zvuku) a já musela zase hledat novou cestu, jak zobrazit to, co chci. Na druhou stranu jsem se naučila psát akordy nad slova tak, aby se vše dobře zobrazovalo správně v responzivitě (přizpůsobení i pro tablety a mobily).

Rok 2017

Tento rok byl pro mne rokem přelomovým, kdy jsem udělala významné životní rozhodnutí, opustila jsem samotu, kde jsem bydlela s přítelem a přestěhovala se do velkoměsta bez přítele (nechtěl). Byl to rok budování nového domova, nového životního stylu, nových přátel a nového partnera. Byl to rok výletů do přírody i společenského života. Byl to vesměs šťastný rok. Ve Zpěvníčku toho mnoho nepřibylo, ale dělala jsem pořádky v zákulisí - ve svém počítači, našla jsem lepší systém pro přehlednější archivování podkladů. Rozhodla jsem se doplnit seznamy alespoň texty písní (bez akordů a not), aby bylo jednoznačné, která píseň se pod názvem skrývá.

Rok 2016

Já nevím, že vždycky kolem léta mě popadne touha po změnách, tzv. Zpěvníčkové období. Zjistila jsem, že Mioweb, který jsem loni opustila, za ten rok prodělal velký vývoj, mnohé mouchy jsou vychytané a jsou přidané nové úžasné prvky. A tak v červenci využívám možnosti vytvoření členské sekce (nic za to nechci) a začínám uzamykat písničky jen pro registrované lidi. V poslední době jsem totiž objevila, že pár lidí zneužívá volného přístupu a moje noty si používá pro své projekty (i výdělečné), takže já to oddřu a oni z toho mají prospěch. S uzamknutím bude větší naděje, že sem budou chodit jen opravdoví zájemci s čistou duší.

Rok 2015

Jsem věčně nespokojená. Šablona Mioweb má své mouchy a já jsem to zase udělala! V červnu jsem všechno smazala a začala budovat na jiné, jednodušší šabloně Twenty-eleven. Čímž je Zpěvníček sice krásný, ale pro mne je vkládání složitější. Alespoň nám ty mozky nezkornatí.

Rok 2014

Koncem ledna jsem objevila kompromis mezi blogem a webem – administrační systém WordPress. Umí víc než blog a umožňuje i realizovat výmysly samostatných webových stránek. Navíc je na výběr spousta již přednastavených vzhledů (šablon). Jenomže WordPress nelze instalovat na původní adrese *.unas.cz a tak bylo nutné stěhování na jinou doménu. Nějaký čas existují paralelně oba weby. Jenomže Webzdarma, kterému jsem byla doposud věrná, měl čím dál častější výpadky a pomalé načítání a já se rozhodla pro profi řešení za peníze na Activ 24. Takže znovu stěhování a nový název domény. Už naposledy. Ale zato se zárukou a bez reklam. Navíc jsem v létě využila příležitost změnit šablonu za profi řešení MioWeb, které nejen že umožňuje přizpůsobit vzhled (v mém případě návrat k původnímu jednoduchému meruňkovému stylu), ale má takové vychytávky, že práce s ním je velmi příjemná a rychlá.

Rok 2013

Blog má své výhody, ale i nevýhody. Párkrát se mi ztratil obsah, párkrát se změnilo ovládání a párkrát mě neposlouchalo html blogu (např. přehrávání melodie jsem nerozchodila, nadepsané akordy v písničce se mi najednou sesunuly na jednu hromadu, když bylo horší připojení k internetu, ztratil se obsah dlouhých stránek při editaci). Přestalo mě bavit pořád něco opravovat a tak jsem použila dárek od syna – tlustou naučnou knihu o html a řekla „dost“! V srpnu jsem se vrátila ke starému dobrému html, kde si můžu zcela svobodně vyhrát s designem. Původní obsah zůstal zachován, takže té práce není tolik jako na začátku. Vyhledávače jsou ale zmateny a já začínám znovu od dvacítky lidí denně.

Rok 2012

Návštěvnost nám sice krásně vzrůstala, ale moje trpělivost s potížemi na blogu překypěla. Naštvala jsem se a šla zpátky do trenek, zpátky ke starému dobrému html, tentokrát jednoduše, bez rámů, bez vložených oken. Ze stovky lidí denně jsem spadla na dvacet. Tak začínám zase od úplného začátku (březen). Mezitím jsem se ale na jiných stránkách nacvičila práci s blogem, až jsem dokázala dostat Zpěvníček i na blogu do přijatelné podoby. Před vánocemi jsem Zpěvníček znovu zkusila vést jako blog. (Bohužel kus června se mi ze statistik ztratil a je nahrazen průměrem.)

Rok 2011

Vrátila jsem se k původnímu html (konec dubna). A pak jsem objevila blog na blgz.cz (začátek června). Okamžitě jsem se zamilovala a přesunula se na „pohodlnější“ cestu. Jenomže nebyla tak snadná, jak se původně zdálo, systém neposlouchal a já nemohla ovlivnit vzhled ani funkce Zpěvníčku tak jak bych chtěla.

Rok 2010

Copak se to stalo s návštěvností? Nu, začala jsem znovu pomaloučku žít a zvídat, možná jsem potřebovala zaměřit myšlenky jinam. Zkoušela jsem nová webová kouzla. Ponořila jsem se do studia php a experimentovala na Zpěvníčku. Je evidentní, že se to neuchytilo, vyhledávačům se zřejmě php moc nelíbí. A nebo byl web moc složitý a překombinovaný. Všeho moc škodí a méně znamená více. Ale nebyl to ztracený čas, leccos jsem se přiučila.

Rok 2009

Nejkrutější rok v mém životě. Zemřela mi dospívající dcera a já se shroutila, celé dny jsem probrečela. Musela jsem se ale sebrat dohromady. Odstěhovala jsem se pryč, do cizího města, do cizího prostředí, mezi cizí lidi, pryč od všech vzpomínek. Navíc nějaký čas bez práce, protože byla ta celosvětová krize v automobilovém průmyslu. Do zpěvu mi opravdu nebylo, se Zpěvníčkem se nedělo nic, jen existoval v zapomnění.

Rok 2008

Jako bych chtěla přehlušit všechny osobní starosti. Když se člověk rozvádí, je lepší na to nemyslet. Nic mi nebránilo, plně jsem se věnovala svým věcem, bylo to jako posedlost.

Rok 2007

Takový nijaký rok. A ještě ke všemu ty povodně, tehdy jsem bydlela ještě na Moravě. Když řádí živly, osobní záliby stagnují. Zpěvníček žije setrvačností.

Rok 2006

První nesmělé začátky. Poznávala jsem za pomoci svých synů internet a jeho možnosti, nadchla jsem se variabilitou webové stránky, možností snadného překlikávání a hypertextového přeskakování, učila jsem se pracovat s Front Page a učila jsem se základy html. Úspěch je patrný, křivka grafu stoupá.