Jste zde: Zpěvníček u nás > Diář > Září 2018

Září 2018

Toto je malý záznamník toho, co jsem každý den udělala pro Zpěvníček (nebo taky ne). Něco jako deníček.

1 So

Linda / Samuel / Jiljí

05:40 - vytvoření stránky A dur

07:10 - vytvoření stránky A propos country

10:40 - vytvoření stránky A tak já zas v tom lítám

15:17 - vytvoření stránky Abilene

18:12 - vytvoření stránky Akropolis Adieu

2 Ne

Adéla

16:05 - vytvoření stránky Alabama 2

16:22 - vytvoření stránky Alabama 1

18:23 - vytvoření stránek Aloha Oe

Rozdělila jsem Rejstřík na 3 stránky. Chci dodržet pravidlo, aby na jedné stránce bylo max. 250 hesel.

3 Po

Bronislav / Bronislava

06:06 - vytvoření stránky Dívka s kytarou.

06:50 - vytvoření stránky Bál v lapáku

Přivezla jsem domů nový počítač. První spuštění proběhlo v pořádku. Zprovoznila jsem základ - Office (starou licenci můžu vyhodit, je nainstalovaná jiná - OEM).

4 Út

Jindřiška / Rozálie

Pohledala jsem zálohy všech mých oblíbených programů a hlavně licenční čísla a nainstalovala, co se dalo. Vytvořila jsem Milošovi jeho plochu, aby mi nenadělal bordel v mých složkách a v mé historii prohlížení.

5 St

Boris

Dnes jsem si hrála s přizpůsobením své plochy - barvičky, obrázky, rychlý přístup, knihovny.

6 Čt

Boleslav

Musela jsem upravit vzhled své databáze v Accesu, protože při migraci se mi ztratily některé fonty a fakt se mi nechce je dohledávat a znovu instalovat.

Znovu jsem ve starých složkách objevila databázi ATP a světe, div se, jde otevřít, je funkční, můžu ji používat (jen bez přehrávání mus file).

7

Regína

8 So

Mariana

06:24 - vytvoření stránky Žádný.

19:59 - vytvoření stránky Dál, dál, dál 1

Skvělá celodenní pěší túra

(Unhošť - Loděnice, 17 km, 6 lidí)

9 Ne

Daniela

12:57 - vytvoření stránky Aby nás voda nesla.

15:01 - vytvoření stránky Abych tu žil

Návštěva festivalu Svět kytar

Pořádal ho obchod kytary.cz - speciálně mě zajímalo vystoupení Jiřího Jirmala. Stálo to zato. Je mu 93, ale stále mu to dobře hraje, je veselý a plný života.

10 Po

Irma

11 Út

Denis / Denisa

Zjistila jsem při procházení starých e-mailů, že jsem (kvůli štrapácím s výměnou počítače) nestáhla poslední písničku (č.29 - Holky z Buffalo) z elektronického zpěvníku Martina Žáka (Písně a příběhy).

Tím jsem si ale potvrdila, že mám strašlivý bordel ve složkách. Stažené soubory jsou všude možně. Tak jsem rozstrkané části elektronického zpěvníku dala do příslušné složky Martina Žáka. Nerozzipované rozzipovala. Nezazipované zazipovala a přesunula do zálohy (kdyby náhodou).

12 St

Maria / Míla

Vložila jsem do své databáze všech 29 písniček ze zpěvníku a potažmo DG Písně a příběhy (názvy, autory, pohledala přináležející verze, připsala DG a ZP, abych získala úplný seznam mp3 skladeb spolu s pdf, kde jsou texty, akordy a noty).

Koupila jsem si na Supraphon-online 9 DG - Jarní nálada, Letní nálada, Podzimní nálada a Zimní nálada (vždy série 3 DG). Je to spíše popík, ale staré nostalgické vzpomínky. Už se těším, až přijdou na řadu.

13 Čt

Lubor

Podle zápisů v databázi jsem opravila a doplnila názvy v mp3 - diakritiku, autory, album, rok vydání atd. Taky upravila náhled "obalu" DG, aby se zobrazil při přehrávání.

Začala jsem opisovat prosté texty (ty mám taky v databázi, protože někdy se písnička jen podle názvu nenajde, ale podle části textu ano). Přitom si naposlouchávám jednotlivé písničky. Zvládla jsem jich dnes 5 (zbývá 24).

14

Radka

04:37 - Vytvoření této stránky Diář - Září 2018.

20:37 - vytvoření stránky Amíra

15 So

Jolana

17:14 - Vytvoření stránky DG Písně a příběhy - Martin Žák

Dnes nákupní den v IKEA.

Zprovoznila jsem skener - už jsem měla strach, protože mi to hlásilo "zařízení nenalezeno". Ale nakonec se to podařilo.

Naskenovala jsem si do počítače půjčený zpěvník Sto sedm písní - Kapitán Kid. Bohužel je bez not, jsou tam jen texty a akordy, ale i to se může někdy hodit.

Opsala jsem do databáze 1 text z Písní a příběhů (zbývá jich 23).

16 Ne

Ludmila / Lidmila

02:39 - Vytvoření stránky ZP Písně a příběhy - Martin Žák

Naskenovala jsem si do počítače půjčený zpěvník Taxmeni aneb hledání country grálu - Taxmeni. Bohužel je bez not, akordy jsou hozené jenom pod písničkou na hromadě (najdi si sám, kam který patří), čli prakticky jsou tam jen texty, ale i to se může někdy hodit.

17 Po

Naděžda / Naďa

06:49 - Vytvoření blogového článku Vytvořila jsem Diář

Změnila jsem html název stránky pro zpěvník Já, písnička 1 a opravila (snad) všechny odkazy. Původně byl název taková zkratka (jpsn1), ale kvůli vyhledávání a přehlednosti budu používat všude plné názvy (ja-pisnicka-1-zp). U některých zpěvníků bych v budoucnosti nevěděla, co jsou zač (třeba takový ppppp - Praktický průvodce po Portovním Parnasu :-) ).

Vrátit půjčené zpěvníky do knihovny.

Objednala jsem v Hudebním světě novou Já, písničku 1 a Já, písničku 2 místo těch mých historických salátovek.

18 Út

Kryštof

Dovolená

Převzetí nového stolu a montáž.

Jala jsem se dokončit zařazení ve svém počítači dříve naskenovaných stránek ze zpěvníku Já, písnička 3 do složek s danými písničkami. Zjistila jsem, že pojmenování souborů mám nejednotné, tak jsem to opravila, dlouhé názvy zkrátila na max. 16 znaků.

19 St

Zita

11:18 - Vytvoření stránky ZP Já, písnička 3

14:40 - Nové ytvoření stránky Rejstřík 1

18:58 - Nové ytvoření stránky Rejstřík 2

19:05 - Vytvoření stránky Rejstřík 5

Dovolená

Převzetí zásilky se zpěvníky.

Naskenované stránky zpěvníku Já, písnička 3 jsem ořezala na úspornou velikost. Udělala drobné opravy v databázi a doplnila si v poznámkách nové umístění naskenovaných stránek.

Přeskenovala jsem stránky nového zpěvníku Já písnička 1 do počítače.

Nahradila jsem na webu starý obrázek opotřebovaného obalu Já, písnička 1 (1.vydání) zbrusu novým (3.vydání).

20 Čt

Oleg

06:09 - Vytvoření stránky Rejstřík 4

07:04 - Nové vytvoření stránky Rejstřík 3

16:53 - Vytvoření stránky Diář Říjen 2018

Vložení nového zpěvníku Já, písnička 3 vyžadovalo i doplnění rejstříku o mnoho položek, tak jsem jej doplnila a rozložila na pět stran.

21

Matouš

Zjistila jsem rozdíly mezi oběma vydáními Já, písnička 1, doplnila v databázi. Také aktualizovala stránku ZP Já, písnička 1 - doplnila, přečíslovala stránky v seznamu.

22 So

Darina

Pověnovala jsem se naskenovanému materiálu z nové Já, písničky 1 - srovnala křivě naskenované, ořezala žádané výřezy (když jsou 4 písničky na stránce, potřebuji 4 samostatné obrázky), pojmenovala obrázky a přesunula do příslušných složek. Také zaznamenala do poznámek v databázi.

Přeskenovala jsem stránky nového zpěvníku Já písnička 2 do počítače.

Trochu jsem poladila udělátka v Rejstříku.

23 Ne

Berta

06:25 - Vytvoření stránky Tři citrónky

17:55 - Vytvoření stránky Ukolébavka 3

Vytvořila jsem noty a opsala texty na dnes zveřejněné webové stránky.

Pověnovala jsem se materiálu ze ZP Písně a příběhy - z pdf převedla na obrázky v žádané velikosti, pojmenovala obrázky a přesunula do příslušných složek. Také zaznamenala do poznámek v databázi. Prosté texty doplnila na seznam zpěvníku a také do Rejstříku. Opsala jsem do databáze 12 textů, zbývá jich 16.

24 Po

Jaromír / Jaromíra

Zkontrolovala jsem 1.vyd. a 3.vyd. ZP Já, písnička 2, přestránkovala ve své databázi i na webu. Je tam hodně nových písniček. Také vložila nový obrázek přebalu.

25 Út

Zlata / Zlatuše

Pojmenovala jsem naskenované stránky 3.vyd. ZP Já, písnička 2, ořezala a nastrkala do příslušných složek. Tak mám ve složce pěkně vedle sebe staré a nové, mohu snadno porovnat případné úpravy. Budou-li informace shodné, starší smažu (kdyby něco, jsou na záložním disku). Jen jsem to nezvládla úplně všechno.

26 St

Andrea

Pokračovala jsem ve včerejším úsilí.

27 Čt

Jonáš

20:47 - Vytvoření stránky Žloukovická polka

Našla jsem v počítači archívní složku s mnoha připravenými soubory (noty, midi), tak jsem se popřesouvala do příslušných složek podle názvů písniček. Tak abych měla v jedné složce úplně všechno, co k dané písničce mám (skeny ze zpěvníků, z internetu, pédéefka, noty, midi, mozarta, texty, poznámky nebo i zálohu webové stránky).

28

Václav / Václava

Státní svátek - Den české státnosti

Volno

Dnes jsem se probírala databází a složkami. Sem tam něco opravit, a hlavně si taky občas přečíst ty texty, poslechnout tu písničku a dát do souvislostí. Jak já říkám - pomazlit se s nimi.

29 So

Michal / Michael

Udělala jsem si revizi všech písniček od písmene A - pohledala na různých místech v počítači a přesunula do příslušných složek a hlavně zaznamenala nové umístění do databáze.

30 Ne

Jeroným

Celodenní výlet

Libochovice n/Labem - Dolní Zálezly, 13 km, 6 lidí