Vytvořila jsem Diář

Já vím, Blog by měl stačit, ale nějak mi nevyhovuje kvůli malé poznámce vytvářet celý nový článek. A tak jsem vymyslela Diář.

Je to skutečný kalendář, jak ho známe z našich pracovních stolů – s datumem a svátkem, úzké řádky s místem na vlastní čmáranice (jako kdy mám jít k zubaři nebo kdo z rodiny má narozky). Tam si píšu plány, ale i resumé, co se za ten den zvládlo, splnilo či nesplnilo. A hlavně budou tam i dny budoucí, takže je možné plánování a čtenář tak snadno najde, jestli může něco očekávat, nebo zda se nebude dít vůbec nic.

Ovšem, zde na Zpěvníčku vás nezajímá, kdy mám rande nebo kdy nám přivezou nový stůl, budou zde věci především Zpěvníčkové, tedy takové, které nějakým způsobem vývoj Zpěvníčku přímo či nepřímo ovlivňují. Samozřejmě, když mám naplánovaný celodenní výlet, je jasné, že se Zpěvníčkem toho mnoho ten den neudělám. A taky tam bude vidět i všechna ta zákulisní činnost, to, co přímo na webu není vidět, ale udělat se to musí, aby vše šlapalo jak má (mně ku radosti a potažmo i vám). No, někdy je to zajímavé počtení a taky to bude hodně zajímavé po delší době, až člověk bude pátrat v historii – např. Kdy jsem vlastně vložila tuhletu písničku?

Tato elektronická verze má jednu nespornou výhodu (obzvlášť v téhle šabloně Miowebu) – že se plány dají lehce přesouvat. Když nesplním, jednoduše přesunu do dalšího dne, nemusím nic škrtat, přepisovat, jen chytnu myší a posunu jinam. Taky tam lze vložit obrázky, což může být někdy fajn pro rychlou orientaci a ilustraci, o co vlastně šlo.
A taky prostor pro poznámky není omezen jen tím úzkým řádečkem. Když je víc psaní, řádek se prostě zvětší. Paráda, mám z toho nápadu vyloženě radost!

Odkaz na tento počin je malý a nenápadný, najdete ho ve widgetu Blogu (v levém sloupečku) pod názvem Diář (a odkaz na jednotlivé měsíce), nechám ho přístupný všem, i cizákům, které Zpěvníček vlastně nezajímá. Zatím je tam jenom Září, ale brzy vyrobím i měsíce budoucí, abych mohla čile plánovat.

Tak přeji zajímavé počteníčko!

miroslavka.z
Jmenuji se Miroslava Zudová a jsem krotitelka písniček. Sbírám je, porovnávám, uspořádávám, oblékám do not a melodií, zkrátka mazlím se s nimi, abyste si je mohli zahrát a zazpívat.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.