Při stěhování se vždycky něco rozbije

Při stěhování se vždycky něco rozbije. Znáte to. Tady jsme ovšem nestěhovali hrníčky či nábytek, ale písmenka nebo, chcete-li, jedničky a nuly. Změnila jsem hosting a jsou tam trochu jiné podmínky. Je to domovský hosting výrobce šablony, na které je tento web postaven (MioWeb). A ouha! Nedávají možnost přístupu přes FTP (prý to je nebezpečné – pro nás, pro blbé). Tak se stalo, že přestaly fungovat všechny odkazy namířené přímo do složek. Všechny soubory, které bych jen natáhla přes FTP protokol do složky, jsem musela spořádaně nahrát jeden po druhém do knihovny médií (no, tam teď bude tedy nepřehledný bordýlek!) a všechny odkazy přepsat „správně“.

Už je to uděláno, už je to hotovo. Zase si můžete (doufám) všude rozklikávat texty a přehrávat melodie písniček.

Zádrhel druhý je ten, že větší stránky mají problém s ukládáním. Píše to, že je slabé připojení. Řekla bych, že na mé straně to není.
Tak jsem pro jistotu zmenšila ty dvě „problémové“ stránky Rejstříku. Nebojte, není to zmenšeno tak, že by tam bylo méně položek, jenom už není každá jako samostatný element. Element funguje tak, že ho můžu myší chytit a přesunout kamkoli jinam na stránce. Takže ideální pro řazení (například podle abecedy).
Jenomže takový každý element má v kódování své vlastní nastavení a to je strašně moc písmenek a čísílek. Pro velikost webové stránky je asi lepší, když je elementem delší úsek s jedním nastavením (třeba úsek pro písničky pod jením písmenem) a vše ostatní se odehrává „uvnitř“ už nastavené bez nutnosti vše znovu jednotlivě definovat.
Elementy jsem zrušila a jednotlivé položky jsou jen prosté odstavce. Přesunování je teď pro mne malinko náročnější – najít v html mišmaši správný odstavec, najít jeho začátek a konec, vyjmout ho (Ctrl+X) a vložit na správnější místo (Ctrl+V). Ale já to zvládnu a pro vás se nic nemění, vy ani nepoznáte, že je něco jinak.

A ještě něco. Jestli jste mi někdo psal v tomto týdnu na můj e-mail mirka@zpevnicekunas.cz, tak mi váš dopis nepřišel. Ale teď už můžete, schránka už zase funguje správně.

Tak užívejte, rozbité věci jsou spravené a můžeme pokračovat dál.

miroslavka.z
Jmenuji se Miroslava Zudová a jsem krotitelka písniček. Sbírám je, porovnávám, uspořádávám, oblékám do not a melodií, zkrátka mazlím se s nimi, abyste si je mohli zahrát a zazpívat.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.