K čemu jsou ty červené puntíky

Rozhodla jsem se, že obsahy zpěvníků budu publikovat veřejně (tedy ne jenom pro členy). Chci, aby to sloužilo všem. Jen tam nebudou přímé odkazy na členské stránky s písničkami. Ale někdy je užitečné vidět alespoň ten seznam písniček, které se ve zpěvníku nacházejí (protože potom člověk alespoň ví, kde případně hledat).

Vím, že podle názvů si jeden často nevybaví, o kterou písničku se jedná, i když se snažím uvádět všechny alternativní názvy. Nehledě na to, že spousta různých písniček se jmenuje stejně. Ale když vidíte text písničky, docvakne vám, že je to ONA, tak, kterou hledáte, ta, kterou jste dlouho neslyšeli nebo si ji dlouho nezazpívali. Tak postupně obsah zpěvníků doplním o úplné prosté texty.

Prostý text znamená, že tam nejsou akordy a není tam ani zpívaná struktura písničky. To znamená, že tam nejsou zbytečně opakovačky, ale ani označení čísel slok či refrénu. Zkrátka prostý text, podle kterého se někdy nedá zpívat (když písničku neznáte), ale velice dobře se podle něj dá písnička identifikovat. A kdo si chce text opsat (okopírovat, stáhnout), tak si sloky, opakování a „Ref:“ prostě doplní sám.

Tak k čemu jsou ty puntíky?

Béžový puntík není nic. Je to jen připravený puntík, abych si usnadnila práci při přidávání odkazů a nemusela jeden každý v html znovu a znovu definovat.
Ale ten červený, když na něj kliknete, otevře vám novou stránku s textem (i autory) písničky. A máte to! Teď už to není jen strohý seznam, jaký najdete třeba u zpěvníku v e-shopu, teď už je to přínos. Tak si ho užijte, přátelé!

Můžeme začít na základu Já písnička 1.

 

7.3.2019
TOTO UŽ JE HISTORIE, PUNTÍKY JSOU ZRUŠENY. Jsou nahrazeny šipkou ►, která je součástí textu.

miroslavka.z
Jmenuji se Miroslava Zudová a jsem krotitelka písniček. Sbírám je, porovnávám, uspořádávám, oblékám do not a melodií, zkrátka mazlím se s nimi, abyste si je mohli zahrát a zazpívat.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.