Dala jsem na úvodní stránku čísla

Možná se ptáte:
„A kolik toho tady vlastně je? Stojí to za to se přihlašovat? Pracuje na tom? Přibývá vůbec něco?“
Vím, v jiných zpěvnících je toho více (ale bůhví, jestli kvalitněji). Některé ale jenom mlží. Hledáte třeba nějaký text, najde vám to zpěvník a když na to kliknete, otevře se prázdná stránka s hláškou:
„Bohužel, hledaná píseň tu není.“.
A pro radost třeba ještě s přídavkem:
„Buďte první, kdo ji vloží.“
Tůůůdle. Já ji vložím pěkně na svůj web. Z čehož plyne, že zde často najdete písničky, které jinde nenajdete (tedy určitě alespoň jejich texty).
A to byla odpověď na otázku, jestli to stojí za to se přihlašovat.

Vězte, že na Zpěvníčku se pracuje neustále. Alespoň něco malého denně. A když ne přímo na webu, tak alespoň přípravy mimo web (někde ty seznamy přece musím vytvořit předem, připravit je pro publikaci).

A jestli přibývá? Posuďte sami. přidala jsem na úvodní stránku konkrétní čísla. Ta čísla jsou pro mě motivací (aha – máme zde zatraceně málo zpěvníků, tady je potřeba přidat!) a pro vás informací.
Najdete je hned na úvodní stránce pod přehledem aktivit. Čísla jsou aktualizovaná ihned po přidání položky.

Myslím, že je vcelku jasné, které číslo k čemu patří. Jen trochu blíže objasním:

  1. Písniček je v této chvíli 62. Rozuměj PÍSNIČEK, tedy ty, které jsou v kategorii (písničky). Není to počet STRÁNEK s písničkami. jak víte, na jedné stránce může být více příbuzných písniček (verzí), počet stránek je tedy menší než počet písniček. Ale nejsou v tom čísle zahrnuty ani písničky z jiných kategorií, například (anglicky), (lidové), (obtížné) atd.
    Zkrátka v tomto počtu jsou započteny pouze české zpívatelné písničky, ke kterým jsou zde akordy, noty a vůbec všechny pro mne dostupné informace.
    Vlastně jsou to ty, které jsem vám v rejstříku TAKTO zvýraznila fixou.
  2. Zpěvníky jsou zde v této chvíli jen 2. Se zpěvníky to nejde tak rychle. I když bych sem mohla naházet všechny ty seznamy, které tu už jednou byly před obnovou, ale tentokrát je mým přáním, aby u každého názvu byl i celý prostý text písničky. No, uvidíme. třeba sem přeci jen dám „hluché“ seznamy a postupně na nich budu doplňovat odkazy. Uvidíme, uvidíme.
  3. Cédéčka, na těch teď ujíždím. Je to obrovská inspirace, nacházím na nich písničky, které třeba vůbec nevyšly ve zpěvnících, těžko se hledají. Pro mne je to výzva a taky krásné nostalgické vzpomínání. Také u cédéčkových seznamů chci, aby u každého názvu byl úplný prostý text.
  4. Rejstřík. Můj vzácný pomocník. Číslo zde uvedené ale není počet řádků (těch je víc). Je to počet unikátních písniček všech kategorií. V počtu tedy nejsou zahrnuty řádky s odkazem = druhý název písničky Xyz.

Při té příležitosti mě napadá, že tak jako si eviduji „pokrok“ návštěvnosti, mohla bych si měsíčně udělat statistiku těchto počtů, abychom všichni mohli vidět pokrok.
Uvidíme, uvidíme.

Napište, prosím, do komentářů svůj názor na tuto věc.

miroslavka.z
Jmenuji se Miroslava Zudová a jsem krotitelka písniček. Sbírám je, porovnávám, uspořádávám, oblékám do not a melodií, zkrátka mazlím se s nimi, abyste si je mohli zahrát a zazpívat.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.